فارسی

خط مشی

You´re here: خانه » خط مشی

شرکت حمل و نقل بین المللی آلفاتیر يکی از شرکتهای فعال در زمینه حمل و نقل بین المللی در کشور است كه بابكار گيري دانش فني و نيروهاي متخصص و نظامهاي مديريتي فعاليت مي نمايد . ديدگاه كلان مديريت ارشد سازمان در خصوص اداره سازمان ، توجه به اصول كيفيت است كه بعنوان اصول اساسي و هميشگي سازمان مي باشد .
در اين راستا ، چارچوب كلي اهداف كيفيتي سازمان به شرح ذیل است :
این شرکت جهت دست یابی به اهداف سازمان و تمرکز بر افزایش رضایت مشتری ، نظام مدیریت کیفیت را در سازمان استقرار داده است.در این راستا با بهره گیری از گروه مجرب و متخصص، مدیران توانمند و همواره در جهت خدماتی ایمن ، سالم و مطابق با استانداردهای جهانی گام برداشته است که استمرار این مقوله و شیوه‌ی فعالیت در آن رضایت متوازن کلیه ی ذینفعان خود را تضمین کرده است.

 رویکرد مشتری مداری با جلب رضایت مشتریان از طریق شناسایی و درک نیازها و انتظارات آنها و انجام تعهدات و ارائه خدمات مطلوب.
 افزایش سهم بازار و ارائه خدمات بیشتر از طریق ارتباط موثر و کارا با مشتری.
 بازنگری مستمر و بهبود در فعالیت و ارتقا سیستم ها و فرآیندهای شرکت.
 ارتقاء دانش و آگاهی پرسنل و جلب مشارکت آنان برای بهبود مستمر عملکرد کیفی، زیست محیطی، ایمنی، بهداشت شغلی و درک نیازهای مشتریان.
 رعایت قوانین و مقررات و سایر الزامات مرتبط با جنبه های زیست محیطی، خطرات ایمنی و بهداشت شغلی.
همچنين مديريت خود را متعهد مي داند كه سطح عملكردهاي كيفيتي شركت رابا استقرار سیستم مدیریت یکپارچه بر اساس استاندارد ISO9001:2008  ISO10002:2004,ISO14001:2004,OHSAS18001:2007بصورت مداوم بهبود داده و بر حسن اجرای این سیستم نظارت مستمر داشته باشد.
با توجه به اينكه تحقق اين اهداف تنها با آگاهي ، همدلي و همكاري همكاران در تمامي سطوح سازماني امكان پذير است ، لذا اين خط مشي به همراه ارائه آموزشهاي لازم به پرسنل ابلاغ شده و از نظر تداوم ، تناسب ، كفايت و بهبود مستمر اثربخشي مورد پايش و بازنگري قرار مي گيرد .

 

فارسی

0 دیدگاه